Josef Švajgl,editor


Trenér kulturistiky I. třídy. První třída získaná po dvouletém studiu na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK Praha. Působil jako trenér v TJ Sandow Mariánské Lázně a na Mendelově Zemědělské a Lesnické Universitě v Brně. Dále vystudoval Lesnickou a dřevařskou fakultu MZLU Brno a Fakultu podnikatelskou VUT Brno. Pracuje v dřevařském a nábytkářském průmyslu v oblasti nazývané marketing.
Je držitelem akreditace MŠMT ČR pro školení trenérů kulturistiky II. třídy a instruktorů fitcenter - tuto akreditaci nevyužívá. Zajímá se o trénink zdravotně handicapovaných osob, o historii sportu a vnímání lidského těla z pohledu psychologie a sociologie.

Kontakt: mail

Ing. Josef Švajgl
Družstevní 694 / 14
Mariánské Lázně
353 01
04.05.2003

Martin Hojda


Nezávislý osobní trenér působící v lokalitách: Tábor, Praha, České Budějovice. Zabývá se trenérstvím metodou "One on one" a problematikou odstraňování svalových dysbalancí pohybového aparátu.

Kontakt: mail

http://mujweb.cz/www/m.hojda/
personal fitness trainers
04.05.2003

Sheri R. Colberg


- profesorka sportovních věd na katedře sportovních věd, tělesné výchovy a rekreace na Old Domain University v Norfoku ve Virginii. Je držitelkou titulu PhD ze sportovní fyziologie z University of California v Berkley, kde se specializovala na glukózový metabolismus a diabetes. Zabývá se výzkumem těchto oblastí, který je financován i Americkou asociací diabetiků.  Je autorkou knihy Atlet diabetik.
- je autorkou knihy: The Diabetic Athlete. Champaign, IL: Human Kinetics, 2001.

Kontakt: mail (pouze v angličtině)

http://www.odu.edu/webroot/instr/ed/scolberg.nsf
04.05.2003

Aleš Zdenic


trenér II. třídy, notorický kondičkář s devítiletou praxí, zajímá se o historii sportu. Podílí se na vzhledu a obsahové náplni těchto stránek

Kontakt: mail

04.05.2003

Jaroslav Franc


* 1972. Trenér kulturistiky I. třídy, od roku 1997. V roce 1993 dosáhl kvalifikace trenéra II. třídy u Dr. Petra Tlapáka. Věnuje se sportovní kulturistice (příprava závodníků) a posilování zdravotně handicapovaných osob. Působí jako státní trenér quadrugby.

Kontakt: mail

04.05.2003

Jiří Rebl


od roku 1997 trenér kulturistiky I. třídy, předtím postupně dosáhl kvalifikace trenér III. a II. třídy
15 let vlastního tréninku a praxe při vedení kondičních sportovců a závodníků
aktivně se účastní kulturistických závodů

Kontakt: mail

04.05.2003

Jitka Brachovcová


od roku 1997 trenér kulturistiky I. třídy, profesionální trenérka aerobiku

Kontakt: bohužel není

04.05.2003

Alena Svobodová


trenér kulturistiky II. třídy, cvičitelka aerobiku, 7 let vlastní praxe

Kontakt: mail

04.05.2003

Pavel Provázek


Trenér kulturistiky I. třídy, působí a žije v Praze, kde je spolumajitelem fitcentra.

Kontakt: bohužel není

04.05.2003

Vladimír Kolouch


Více informací o tomto odborníkovi naleznete na jedné z nejkvalitnějších stránek českého internetu v oblasti posilování www.fitnet.cz

Kontakt: mail

04.05.2003

Radmila Krutilová


Právník, trenérka kulturistiky II. třídy, věnuje se publicistice a podílí se zejména na překladech z angličtiny a často pomáhá i s vylepšení "autorské" češtiny.

Kontakt: mail

04.05.2003

Ladislav Pyšný


Sportovní lékař a odborný asistent na Pedagogické fakultě UJEP v Ústí nad Labem, učí fyziologii tělesné zátěže, výživu a doping ve sportu a na FTVS UK (tělovýchovné lékařství, sportovní traumatologii, výživu a doping ve sportu). Zabývá se problematikou sportovních úrazů, výživy a dopingu. Je členem expertní komise Antidopingového výboru ČR a lékařem reprezentačního celku ČR. v triatlonu a reprezentace žen ve fotbale

Kontakt: mail

04.05.2003

Eduard Pražák


Trenér kulturistiky I. třídy, významný odborník zabývající se problematikou dopingu ve sportu, zejména ve sportovní  kulturistice.

Kontakt: mail

04.05.2003

Petr Tlapák


Odborný asistent na vysoké škole, zakladatel specializace fitness a kulturistiky na FTVS UK Praha, bývalý závodník v gymnastice (1962 - 1972), později v kulturistice (1972 - 1995), mistr Evropy 1976, nositel dvojího bronzu z mistrovství světa v kategorii masters a pětinásobný mistr republiky a bývalý reprezentační trenér. Je také autorem více než 50 publikací z různých sportovních oborů, držitelem čs. patentu na posilovací trenažér, provozovatelem školícího zařízení pro trenéry ve fitness TONUS, které existuje již od roku 1991 a od té doby bylo vyškoleno více než 500 trenérů. Pořádá semináře a školení po celé ČR. V současnosti učí na TU Liberec a na FTVS UK. Ve výzkumu se věnuje diagnostice pohybového aparátu, posilování pro zdraví a fyzioterapii.

Kontakt: mail

P. Tlapák - TONUS
Vokovická 3
P.O.BOX 19
160 05
Praha 65
 
Tel.: +420 602 445 218
04.05.2003

Libor Diviš


Od roku 1990 amatérský kulturista, dříve také aktivní atlet (oštěp), fotbalista a karatista. V současnosti se věnuje trenérské a konzultační činnosti v metodice a výživě nejen v kulturistice. Zajímá se o "lékařské vědy" a připravuje vlastní stránky o posilování pod názvem Bezsteroidová kulturistika

Kontakt: mail

http://www.musculus.cz/kulturistika
04.05.2003

J. Kevin Thompson


Ph.D., profesor klinické psychologie University of South Florida, Tampa, USA

Kontakt: mail (pouze v angličtině)

04.05.2003

František Zámola


lékař, absolvent LF UK v HK, poradce pro výživu pro bežnou populaci i vrcholový sport, Jamieson Sales President for Czech Republic, externí spolupracovník katedry hygieny VLA JEP v HK, trenér kulturistiky - absolvent trenérské školy TONUS, bývalý reprezentant v kulturistice. Zajímá se o dietní doplňky, které zvyšují psychickou a fyzickou výkonnost člověka. Zastánce preventivní medicíny.

Kontakt: mail

04.05.2003

Daniela Stackeová


Absolventka oboru fyzioterapie na FTVS UK v Praze se specializací na somatopsychoterapii a trenérství kulturistiky. Nyní dokončila postgradualní studium na katedře psychologie sportu na FTVS UK a působí na této škole jako pedagog. Kromě toho, že je trenérkou kulturistiky I. třídy je i rozhodčí kulturistiky a fitness III. třídy. Mezi její největší soutěžní úspěchy patří 3. místo na MČR v kulturistice v kategorii žen nad 57 kg v r. 1999. Věnuje se i poradenství a osobnímu trenérství.

Kontakt: mail

www.volny.cz/stackeova
04.05.2003

Krista Scott-Dixon


M.A., je doktorantkou (Ph.D) na York University v Torontu. Zabývá se přípravou webových stránek pro ženy, které posilují a psala články o vztahu pohlavních odlišností a tréninku pro www.mesomorphosis.com (dnes již nejsou dostupné, pro radikální změnu zaměření stránek). Pokud netrpí prací nad svou disertační prací, čte štítky v prodejnách zdravé výživy a nebo nutí své spolucvičence prosit o milost.

Kontakt: mail (pouze v angličtině)

04.05.2003

Rick Collins


JD, je právníkem v New Yorku, zabývá se trestním právem, je společníkem v právnické firmě Collins, McDonald & Gann, je bývalým závodníkem ve sportovní kulturistice a kvalifikovaný osobní trenér. Napsal několik obsáhlých článků na téma kulturistika a anabolické steroidy, zastupoval nebo radil mnohých sportovcům, kteří byli vyšetřováni či obviněny v případech ve spojitosti s dopingem, připravuje vzdělávací web www.steroidlaw.com

Kontakt: mail (pouze v angličtině)

04.05.2003

Alexandr Klier


Pravidelně trénuje od roku 1990. Juniorský mistr republiky v roce 1996 a 4. na juniorském Mistrovství světa v témže roce. V roce 2000 a 2001 mistr republiky. V roce 2001 se stal mistrem Evropy ve sportovní kulturistice v kategorii do 70kg. Trenér kulturistiky II. třídy.

Kontakt:

Alexandr Klier
TJ Sandow Mariánské Lázně
Tyršova ul.
Mariánské Lázně
353 01
04.05.2003

Radka Svobodová


Trenér kulturistiky a fitness II. třídy od roku 1999. Kulturistice a fitness se věnuje od r. 1991. 
Pracuje jako manager fitness centra a aktivně se věnuje osobnímu trenérství a poradenství se zaměřením na fyzické a psychické vlivy především sedavého typu zaměstnání.

Kontakt: mail

04.05.2003

Kateřina Moresová


Instruktor AE II. třídy CSA, profi instruktor I. třídy CSA,
praxe ve cvičení a vedení hodin v pražských fitklubech např. Factory Pro, Hotel Olšanka

2001 - školení u společnosti Multitrax, U.K., Londýn: různé formy aerobního cvičení a fitness (aerobik, fitness, step AE, spinning, kick box, joga, Pilates) výživa, kyneziologie

listopad 2001 - cerven 2002 - fitness director na zámořské lodi u společnoti Steiner Transocean Ltd.: instruktor aerobiku, osobní trenér, konzultant na výživu, semináře, přednášky

specializace: hi-low, bodystyling a jine posilovací formy AE, body ball, slow body

šéfredaktor webového magazínu http://www.aerobics.cz

Kontakt: mail

04.05.2003

Peter Kimlička


Študent medicíny na UK v Bratislave, amatérský nesúťažný kulturista. Od roku 2001 editor webovej stránky Bodybuilding Center. Špeciálne sa zaujíma o športovú medicínu (predovšetkým v USA etablované odbory "sports exercise" a "team management"), tréningovú metodiku v kulturistike, HIT (high intensity training), suplementovú výživu a súťažný bodybuilding.

Kontakt: mail

http://www.bbcenter.sk
04.05.2003

Sidney Gendin, Ph.D.


Je profesorem právní filozofie na Eastern Michigan University, kde učí už již 36 let. Byl spoluautorem několika knih a autorem dvaceti článků, které se objevily v předních filozofických časopisech. Sám běhal od 24 do 41 let. V roce 1997 se začal zajímat o vzpírání - ve věku 63 let po dvaceti letech nicnedělání.

23.07.2003

Ondřej Pavlík


Student Mendelova Gymnázia v Opavě a od 4. 6. 2003 studentem Lékařské fakulty UP v Olomouci. Zájem o fitness, healthy lifestyle, anatomii lidské svalové soustavy. Praxe a zkušenosti minimální (rok a půl cvíčím pod vedením trenéra 2. třídy), ale tento nedostatek vyvažuji zájmem o tuto problematiku.

Kontakt: mail

04.05.2003

Ladislav Kurčík


narodil se v roce 1968.S kulturistikou se poprvé vážně setkal v roce 1984 v oddíle Zora Olomouc, který tehdy vedl skvělý trenér mládeže Petr Kouřil.Z jeho "dílny" vyšel již Roman Vrábel.
V roce 1985 vyhrál dorostenecké mistrovství ČSSR a byl to zřejmě mylník, který rozhodl o tom, že se stala kulturistika celoživotní záležitostí. V roce 1992 absolvoval trenérský kurs u Dr.Koloucha a pozvolna začal svoji dráhu trenéra a dále se věnoval sportovní kulturistice. Po různých peripetiích se v roce 1995 prosadil do reprezentace, což v podstatě platí doposud, pokud se tedy účastní soutěží. V roce 1996 vyhrál Mr. Evropy do 80kg, v r.2001 skončil druhý do 90kg a obsadil 4.místo na MS.Třikrát zvítězil na Mr. ČR.
V oblasti trenérské práce se věnuje spíše laické klientele a sportovcům, jimž pomáhám s kondiční přípravou pro jejich sportovní odvětví.
V současné době žije v Praze a pracuje jako osobní trenér na volné noze.

Kontakt: mail

17.08.2003

Pavel Hřebík


člověk, který na tyto stránky vlastně nepatří, protože i když je nadšeným vyznavačem mnoha sportů, kulturistika do nich patří ze všech nejméně. V současné době se nejvíc baví jízdou na kole, nohejbalem a létáním s řiditelnými draky.

Kontakt: mail

www.webpark.cz/draci
04.10.2003

Zdeněk Čech


Cvičí a zajímá se o kulturistiku od roku 1989, od r. 1990 člen PROSPORT TJ TZ - oddílu kulturistiky, v letech 1992-1993 finalista dorosteneckých republikových soutěží v kulturistice, od roku 1993 metodik oddílu PROSPORT, od roku 1995 do současnosti majitel Fitness centra GIGA GYM v Rakovníku, kde žije viz. www.gigagym.rakovnicko.com , od roku 1993 trenér celé řady závodníků v kulturistice (zejména mladší, starší dorost a junioři), kde jeho svěřenci každoročně vozí medaile, resp. mistrovské tituly, 3 svěřenci vybráni do "Výběru talentované mládeže" SKFČR, v roce 1995 absolvoval Trenérskou školu TONUS Dr. Tlapáka, od r. 1998 předseda oddílu PROSPORT, 2001 absolvent Trenérské školy FTVS UK Praha - jmenován SKFČR trenérem I. třídy, 2001 absolvent bakalářského studia fyzioterapie na 2. lékařské fakultě UK Praha, 2003 absolvent magisterského studia fyzioterapie na FTVS UK Praha se zaměřením diplomové práce na neurofyziologii funkčních poruch pohybového aparátu, v současnosti interní doktorand (PhD.) na Klinice rehabilitace Fakultní nemocnice v Praze Motole a 2. LF UK. Jako fyzioterapeut využívá prvků fitness tréninku v návaznosti na manuální medicínu, jako trenér využívá poznatků z fyzioterapie k cílenějšímu ovlivnění a např. tvarování svalů. "Obě oblasti mají té druhé co říci."

Kontakt: mail

www.gigagym.rakovnicko.com
24.10.2003

Peter Závacký


info o autorovi bude doplněno později

Kontakt: Peter Závacký, Inovecká 60, 949 01 Nitra, Slovenská republika

 
20.12.2003

ročenka

link na ročenku 2002

webhosting

link na Internet Solutions s.r.o.

krátké zprávy

protože jsme provedli malé grafické změny a zaroveň dost zásadní změny v kódu stránek, je možné, že se vyskytnou drobné problémy v zobrazování. Prosíme o informování o těchto problémech. Děkujeme.

zpět hlavní strana